Home / אימונים / אימונים-מלאות / מוטיבציה והשראה – שרה ריינרסן

מוטיבציה והשראה – שרה ריינרסן

מוטיבציה והשראה לאימונים שרה ריינרסן
מוטיבציה והשראה שרה ריינרסן

מוטיבציה והשראה – שרה ריינרסן

כל אדם, ספורטאי מקצועי או מתאמן חובבן, חווה או יחווה במהלך חייו ירידה במוטיבציה שמשליכה על היכולות והביצועים הספורטיביים שלו. כשהמוטיבציה יורדת, זה עלול לפגוע גם באנרגיות שאדם משדר כלפיי חוץ ובכלל, על ההרגשה הכללית כאשר עושים משהו שאוהבים, ללא חשק. יש כאלה שנמצאים בסביבה הנכונה היודעת לתמוך ולדחוף אותם גם ברגעים הקשים, ויש כאלה שסיפור אחד יכול להוביל לתובנה גדולה וחשובה לחיים. אם המוטיבציה שלך ירדה לרגע והחשק לאימון נפגע גם הוא, הסיפור הבא יחדיר בך כוח והשראה גדולה.
כתב: איתן קטן, מאמן כושר אישי ויועץ לתזונת ספורט

אל הבחורה המדהימה הזו נחשפתי, כמו רובכם, דרך תמונות שפורסמו ברחבי האינטרנט, רק שבמקרה הספציפי הזה הרגשתי שמגיע לה את מלוא הכבוד והערכה שיש ביכולתיי להעניק לה. לכן, חוץ מצירוף תמונה עם משפטי מוטיבציה,  החלטתי לכתוב על אודותיה של האישה המיוחדת הזו. קוראים לה שרה ריינרסן (Sarah Reinertsen), בת 37, אתלטית קטועת רגל הידועה בפני רבים העוסקים בתחומי ספורט שונים. היא נולדה עם מום מולד הנקרא PFFD שהוביל בגיל 7 לכריתת הרגל שלה מעל הברך. בגיל 11, שרה היא החליטה לעשות משהו יוצא דופן- לרוץ, בעיקר בגלל שזה אחד הדברים שהסובבים אותה לא ציפו שתעשה. בעזרת כוח הרצון העצום והמוטיבציה היא זכתה בתארים עולמיים במגוון תחומים:
•    כבר בגיל 13, היא שברה את השיא העולמי בריצת 100 לנשים קטועות רגליים. לאחר מכן היא שני שיאי עולם בריצות 200 ו-400 מטר בקטגוריה שלה.
•    בשנת 1992 הפכה לחברה הצעירה ביותר (16) שייצגה את ארה"ב במשלחת המשחקים הפאראלימפיים (תחרויות לנכים)
•    סיימה הבהצלחה 7 מרתונים (ניו-יורק 1997, 1998, לוס אנגל'ס 1998, 1999, מילניום ניו-זילנד 2000, לונדון 2002, בוסטון 2004)
•    מחזיקה בשיאי עולם לחצי מרתון (2:12) ומרתון שלם (5:27) לנשים קטועות רגל מעל הברך.
•    בשנת 2005 זכתה בתואר האשה קטועת הרגל הראשונה בהיסטוריה שהשלימה בהצלחה את תחרות טריאתלון איש הברזל, בזמן מכובד מאוד שערך כ-15 שעות ו-5 דקות! תחרות שנערכה בקונה, הוואי. הזכייה הזו הגיעה לאחר שלא הצליחה לסיים בהצלחה את הטריאתלון הקודם שנערך ב- 2004 עקב פיגור בזמן הנתון במקצה הרכיבה על אופניים. למי שלא יודע, תחרות טריאתלון איש הברזל נחשבת לתחרות טריאתלון הקשה, היוקרתית והמכובדת ביותר שניתן לזכות בה והיא מורכבת משלושה חלקים, לפי הסדר הבא: 2.4 מייל (3.86 ק"מ) שחייה, 112 מייל (180 ק"מ) רכיבה על אופניים, 26.2 מייל (42.2 ק"מ) ריצה, ללא כל הפסקה בין החלקים. עצרו שניה ותתארו לכם לרגע- איזה יכולת פיזית ומנטלית נדרשת מאדם בעל שתי רגליים ואיזו יכולת דרושה לאדם קטוע רגל כדי לסיים מקצים כאלה בהצלחה…לי, זה לא נתפס.
•     בשנת 2006 זכתה בתואר האתלטית בעלת המוגבלות המצטיינת ביותר (ESPY) שהוענק לה ע"י ערוץ ESPN.

כיום, שרה מתגוררת ומתאמנת במחוז אורנג', קליפורניה. היא עוסקת ברוב זמנה כדוברת של ההתאחדות האתלטים המאותגרים-  Challenged Athletes Foundation, התאחדות התומכת באתלטים בעלי מוגבליות, ללא מטרות רווח. היא גם עובדת ביחד עם ההתאחדות CAF בייעוץ והדרכת תוכניות אימון כחלק מסדנאות מקצועיות בכל רחבי ארה"ב, המלמדות אנשים מוגבלים איך לרוץ, להסתובב, לרכב ולשחות. בנוסף, שרה עובדת כנואמת המעוררת השראה. היא העבירה הרצאות רבות בחברות בינלאומית כמו: Merck, MetLife, Credit-Suisse, Barclay’s וכו'. שרה חולקת את הסיפור האישי שלה עם אחרים באמצעות מצגות מולטימדיה ומעוררת בהם השראה כדי שיעריכו את הפוטנציאל שלהם. היא דואגת לדבר וללמד על הצבת מטרות, איך להתמודד עם פחד, איך להתמודד עם מכשולים, לחיות עם תקווה, ולהעיז לחלום בגדול.
זהו חלק מסיפורה האישי של האישה המדהימה והמופלאה הזו, שעם רגל אחת מצליחה לעשות מה שאנשים רבים (עם זוג רגליים) אינם מסוגלים לעשות. לא סתם היא הפכה לסמל המהווה למקור השראה ומוטיבציה בפני רבים העוסקים בספורט, מוגבלים וגם בריאים לחלוטין. הקסם שלה השפיע גם עליי ואני מקווה שגם עליכן. ישנם כל כך הרבה אנשים שמוצאים תירוצים שונים לחוסר המעש וכאלו שלא מעריכים את מה שיש ברשותם. ואילו במקרה הזה, המשפט שמניע אותי בחיים- שאם יש רצון, יש יכולת, תופס כאן באופן חזק יותר מבכל מקום שבו נתקלתי עד היום.

 

קרדיט – שרה ריינרסן (Sarah Reinertsen)

© כל הזכויות שמורות ל-Wfit. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש ובכתב מצוות האתר.

 

 

About qtech

Check Also

אימוני כושר קבוצתיים – עד כמה זה תורם?

  ? אימוני כושר קבוצתיים: עד כמה זה תורם?     אימוני הכושר בקבוצות, החלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *