Home / אימונים / אימונים-מלאות / מה לחפש במאמן כושר פרטי

מה לחפש במאמן כושר פרטי

 

מה לחפש במאמן כושר פרטי?

 

 

מה לחפש במאמן כושר אישי

מאמני כושר עובדים במכוני כושר או בצורה פרטית, ומבקרים את הלקוחות שלהם בבית, בפארק או במשרד. כמו שאתם רואים, זה לא קשה למצוא מאמן כושר אישי, אך הידיעה מה יש לחפש במאמן הכושר עשויה להיות יותר מאתגרת. לפני שאתם שוכרים מאמן על מנת להגיע ליעדי הכושר שלך, תוודאו שהמאמן האישי שאתם מעוניינים בו מסוגל לעבור את המבחן, לפני שהוא מנסה לדחוף אותך לקצה גבולותיך.

לפניך מספר טיפים שיסייעו לך בבחירת מאמן הכושר הפרטי שלך:

תעודות הסמכה ולימוד מתמשך
אל תניחו שכל מאמן פרטי העובד במכון כושר הוא בעל התעודות הדרושות. אם ראית שהוא מוסמך, וודא שהתעודות מגיעות מגוף מוסמך וחוקי. זהו אחד הדברים החשובים ביותר לחפש אצל מאמן הכושר האישי. מכון וינגייט, מכללת וינגייט, סמינר הקיבוצים, הם חלק מהמקומות המוכרים ביותר והמבוקשים ביותר מבחינת תעודות הסמכה למאמני כושר אישיים. כאשר מצאת מאמן או מאמנת כושר שאתה מעוניין לשכור, כנס אל אתר האינטרנט, בדוק את התעודות שלו או שלה.

כאשר אתה תוהה מה לחפש במאמן הכושר הפרטי, אתה רוצה לראות שהמאמן גם שומר על עדכניות ההסמכה שלו. אתה רוצה להיות בטוח שהוא ממשיך ללכת להשתלמויות וקורסים או משלים בהצלחה את לימודי ההמשך בתחום. המאמן האישי שלך צריך להיות גם מוסמך בקורס של עזרה ראשונה. עשויים להיות רגעים בהם המבקרים בחדרי הכושר (אתה או מישהו אחר), יזדקקו לעזרה רפואית. מספר דברים יכולים לקרות: הפלת משקולת על איבר בגוף, נקעים ושברים, התעלפויות ואפילו אירועי לב. על המאמן האישי שלך להיות מסוגל להגיב במהרה וביעילות, עד להגעת עזרה מקצועית נוספת.

היסטוריה רפואית והערכת כושר

לפני שמאמן הכושר הפרטי מקיים איתך את השיעור הראשון, הוא צריך לבדוק את ההיסטוריה הרפואית שלך ולבצע הערכת כושר. אם הוא לא עושה זאת, אתה יכול לספר לו מה יש לחפש אצל מאמני כושר, הרי חשוב מאוד להכיר את יכולתייך ולהתאים את האימון ליכולותיך האישיות. הערכת כושר יכולה להיעשות בצורה של שאלון מוכנות כושר פיזי, מה שיבטיח שמאמן הכושר יידע על כל מצב בריאותי שעשוי להשפיע על ביצועיך (כמו אסטמה, סכרת,פיברומיאלגיה, עקמת). כמו כן, פציעות של שרירים ושלד או פציעות אורתופדיות צריכות גם הן להילקח בחשבון כאשר בוחרים את התרגילים לאימון, ויש לבצע את ההתאמות הנכונות. הערכת הכושר צריכה לכלול את מטרות האימון שלך, לחץ דם, משקל התחלתי ומבנה הגוף.

יש לנו עצות נוספות לחיפוש מאמן כושר פרטי:

תוכניות כושר

לאחר שהמאמן האישי משלים את הערכת הכושר הראשונית, הוא ירכיב תוכנית המשלבת את היעדים שלך, אך הוא גם צריך להתחשב בצרכים שלך. לדוגמא, אם אתה יושב במשרד ברוב שעות היום, סביר להניח שהשרירים המייצבים שלך חלשים. כתוצאה מכך, יש להתייחס/לתקן בעיות יציבה וחוסר שיווי משקל. גברים ידועים בהזנחת פלג הגוף התחתון שלהם ונשים בדיוק להיפך (נוטות להזניח את פלג הגוף העליון), ותפקידו של מאמן הכושר לוודא שתעבוד על כל קבוצות השרירים. רצוי שהמאמן האישי יבצע מעקב צמוד אחרי ההתקדמות שלך וגם ידאג לגוון בין תרגילי הכושר השונים, על מנת לייעל את תפקוד הגוף במצבים שונים.

עלויות

אם אתה שוכר מאמן פרטי שעובד דרך חדר הכושר, אז חדר הכושר עשוי להציע לך מספר חבילות שונות, תלוי בכמות השיעורים בה תבחר. לרוב, זול יותר לקנות חבילה מאשר אימון אישי בודד. המחיר עלול לנוע בין 120-200 ש"ח לאימון אישי. בכפוף לדרגת ההסמכה והוותק של המאמן, הוא מרוויח 60-85 ש"ח עבור כל אימון. אם אתה מתכוון לשכור את שירותיו של מאמן כושר העובד באופן פרטי, תתכונן לשלם בין 120-200 לאימון ותלוי בסוג השירות והמקצועיות של המאמן. האם הוא בא אליך הביתה? האם הוא מביא ציוד משלו? האם הוא מציע עיסוי ספורט לאחר השיעור?

המלצות

לפני שאתה שוכר את שירותיו של מאמן כושר אישי, אל תפחד לבקש המלצות. דבר עם הלקוחות הקודמים והנוכחיים של המאמן כדי להבין כיצד המאמן מתנהל עם לקוחותיו, כיצד הוא מתמודד עם ביטולים ושינויי לו"ז, והאם הלקוח התקדם והתפתח תוך כדי האימון עם מאמן הכושר. בנוסף, תבדוק האם למאמן הכושר האישי יש סוג מסוים של לקוחות? האם כולם בכושר טוב או שישנם לקוחות בדרגות שונות של כושר, והאם הוא מצליח להתמודד היטב עם כולם?

וברמה האישית…

מאמן כושר פרטי שמציע לך שיעורי כושר ונותן לך עצות על אופן פעולתך אינו אמור להיראות כאילו הוא צריך מאמן כושר בעצמו. הוא פשוט צריך להיות להיות מספיק טוב, לפחות כמו זה שאתה שואף אליו. בתעשיית הכושר והבריאות, המראה החיצוני של מאמן הכושר הוא חלק חשוב מאמצעי השיווק שלו. אם אתה חבר במועדון הכושר שלך מזה זמן רב, יתכן ששמת לב לכך שחלק מסגל המאמנים האישיים מתאמנים בעצמם בין המפגשים עם הלקוחות. האם מאמן הכושר שלך יכול להדגים את התרגיל שברצונו שתבצע? חלק מהאימונים שלך עשויים להתבצע בחוץ- ריצת שטח, אימוני כוח שונים כגון TRX, קטלבלס, קרוספיט וכדומה, וקיים הסיכוי שהמאמן האישי שלך ממש יתאמן איתך. חשוב מאד שלפני שאתה מוציא כספים ושם את מבטחך ואת בריאותך בידיים של המאמן הכושר הפרטי שלך, תוודא שהוא מוכן, מיומן ומקצועי ביותר לאותם הצרכים שלך.

 

© כל הזכויות שמורות ל-Wfitness. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם ולעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש ובכתב מצוות האתר.

 

 

 

About qtech

Check Also

אימוני כושר קבוצתיים – עד כמה זה תורם?

  ? אימוני כושר קבוצתיים: עד כמה זה תורם?     אימוני הכושר בקבוצות, החלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *